سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 24 اسفند 1392
پرینت

وقتی که خبر قتل مارشال فهیم به صورت گسترده در همه جا پخش شد و جنایت حلقه فاشیست های ارگ برای مردم روشن گشت، دست و پاچه گی عجیبی در میان سران دولت و دستگاه های تبلیغاتی معاش بگیر شان رونما گردید  و گفتند که : این گپ ها همه شایعات اند و مارشال صاحب به اثر بیماری شکر و یا سکته قلبی جهان فانی را وداع گفت !

میدانیم که زورمندان و صاحبان قدرت در کشور بدبخت اوغانستان بسیار به آسانی می توانند حقیقت را شایعه جلوه دهند و دروغ خویش را به جای حقیقت بنشانند.

ما  می گوییم که هرچند که در جزئیات گفتار های که از حادثه قتل مارشال فهیم بیان شده بودند، چند گانه گی و ناهمخوانی هایی وجود داشت، اما اصل این شک ما که مرگ مارشال فهیم به اثر سکته قلبی نبود و در هنگام مرگ به گواهی همه کسانی که در پیش مارشال صاحب بودند، ایشان از ناحیه شکم شکایت داشتند نه از ناحیه قلب کاملن موجه و منطقی می باشد.

پرسش اساسی هنوز برجای خود باقی است که چگونه توانستند بدون معاینات و تشخیص دکتوران طب عدلی و یا هیچ داکتر دیگری دلیل مرگ را بدانند ؟ گاهی بگویند به اثر مرض شکر مرد ، گاهی بگویند به اثر سکته قلبی ؟

تمام خواست ما این بود که این مساله باید به صورت درست و علمی اش حل می شد و هیچ شک و تردیدی باقی نمی ماند . اینکه جسد مارشال صاحب بدون بررسی و معاینه و تعین علت مرگ ، به خاک سپرده شد، شک و تردید ما را بیش از پیش افزون ساخته است.

اینکه حالا تبلیغاتچی های دولتی بیایند و  از قول این فرد و آن فرد ، حتی از قول  اعضای خانواده مارشال صاحب ، بگویند که زهر دادن و به قتل رساندن یک شایعه است و حقیقت ندارد و مارشال فهیم به اثر سکته قلبی فوت کرد ، برای ما قابل قبول نمی باشد. برای ما روشن است که چرا حلقه فاشیست های ارگ از توجه مردم به این مساله وحشت دارند.

حالا مارشال فهیم مرحوم را بدون معاینه و تحقیق و پرس و جو به خاک سپردند و با این کار یک جنایت تاریخی دیگر خود را ، یک نامردی و خیانت نابخشودنی دیگر خود را ، پوشاندند.

کسانی که مارشال فهیم را کشتند، فرزندان همان نادر کور قرآن خور هستند که به نیرنگ و نامردی امیر حبیب الله خان کلکانی را به شهادت رساندند. این ها همان هایی هستند که در به شهادت رساندن ده ها فرزند رشید ملت تاحیک ، در همین چند سال اخیر دست داشتند. قاتلان جنرال داوود ، و جنرال سیدخیلی و دیگران ، مارشال فهیم را نیز به قتل رساندند و حالا تلاش دارند که این خبر را شایعه بخوانند و ناچیز جلوه دهند. اگر ریگی در کفش شان نمی بود ، اگر وحشتی از روشن شدن حقیقت نداشتند، چرا جسد را بدون معاینه دقیق و قناعت بخش به خاک سپردند؟ مگر مارشال فهیم این قدر آدم معمولی و عادی بود که مرگش آن قدر بی اهمیت تلقی شد که آن را سزاوار یک معاینه و پرسان هم ندانستند ؟

خداوند مارشال محمد قسیم فهیم را در بهشت برین جای دهد و به بازماندگانش صبر نصیب کند .

از آن جایی که در شرایط کنونی پیگیری این موضوع برای ما میسر نیست ، به ویژه اینکه بستگان و نزدیکان مارشال صاحب مرحوم نمی خواهند در این باره گپی بزنند ، ما نیز از گفتگو و تبصره بیشتر در این مورد پرهیز می کنیم .  یاد مرحوم مارشال قسیم فهیم گرامی باد . روحش شاد .

با سپاس

پایگاه تاجیکان

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید