سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 11 فروردين 1393
پرینت

در چند هفته ایکه از کارزار انتخاباتی گذشت، برای همه مردم اوغانستان و جهانیان روشن شده است که برندۀ اصلی انتخابات امسال چه کسی خواهد بود. اما مساله اساسی این است که فاشیست های ارگ نشین و همدستان دهشت افگن و پشتیبانان خارجی شان، همه تصمیم های خود را از پیش گرفته اند و برنامه شان مشخص است. آنها، به هیچ صورت و به هیچ قیمت، نخست نمی گذارند که انتخابات شفاف و بی تقلب باشد ، دوم  هرگز قبول نمی کنند که برنده کسی دیگری غیر از نامزد خود شان باشد.


از همین حالا ، بیخی روشن است که همه ترتیبات را گرفته اند که برنده اصلی را از حق اش محروم سازند و باز هم یک خیانت تاریخی و بی مثال را به نمایش بگذارند. اما چیزی که هیچ روشن و مشخص نیست، چگونگی واکنشی است که برنده اصلی و گروه همکارانش نشان خواهند داد . با وصفی که در این مورد ده ها و حتی صد ها نوشتار در رسانه ها نشر شدند و  در اینکه تقلب و خیانت صورت می گیرد هیچ کس شک ندارد، اما  از گروهی که همه مردم برنده شدنش را پیش بینی می کنند ، هیچ سخن روشن و قاطع شنیده نشد.

سه روز به انتخابات مانده است. ما به ملت و مردم تاجیک می گوییم که شما شاهد باشید که باز هم آن کسی را که اکثریت مردم اوغانستان برایش رای می دهند، فاشیست های اوغان و پشتیبانان خارجی شان نخواهند گذاشت که رییس جمهور شود و دولت را خودش مطابق برنامه و خواست خویش تشکیل دهد و به پیش برد. این یاد شما باشد و شاهد باشید که فاشیست های ارگ نشین، کرزی ، اوغان ذلتی ها ، سور خلقی ها، طالبها و گلبدینی ها  و دیگر سمسوری های دهشت افگن و خون آشام ، دولت خدا داده را چهار دست و چهار پا محکم گرفته اند به آسانی به کسی دیگری نمی سپارند .

کسانی که در مقابل این ها قرار دارند اگر تنها و تنها به همین انتخابات دل خوش کرده باشند و برای مقابله با هیچ پیش آمد احتمالی دیگر آماده گی نگرفته باشند، باز هم مزه تلخ یک شکست فجیع و تاریخی را خواهند چشید و  همه آرزو ها و امید های مردم نیز بار دیگر  برباد خواهد شد .

ما ، در همین مدت ، بار ها و بار ها ، از راه های مختلف و با شیوه های گوناگون، به دست اندرکاران و صلاحیتداران و کلانکاران تاجیک گفتیم و گوشزد کردیم که برادران به این مساله توجه کنید و برای مقابله با تقلب و حق تلفی و خیانت های دیگر ، آماده گی های لازم را بگیرید و این بار نگذارید که حق تان را پایمال کنند.

در روز ها و هفته های آینده خواهیم دید که انجام کار انتخابات چه می شود؟!  فاشیست های اوغان یا نامزد مورد نظر خود را با تقلب و نیرنگ " برنده " اعلام  میکنند، یا از طریق سازش خود را در یک دولت به اصطلاح " اجماع ملی " در قدرت حفظ می کنند، یا از راه زور و جنگ و بحران آفرینی همه چیز را تصاحب می نمایند.

ما چه می کنیم ؟!  این خیلی مهم است .

با سپاس

پایگاه تاجیکان

سی و یکم ماه مارج 2014

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید