سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط کلیم الله همسخن
اخبار
نمایش از 27 ارديبهشت 1393
پرینت


به چه کسی بایدرای بدهم؟
به عنوان کوچکترین افغانستانی تاهمین دم به نفع هیچ نامزدی کمپاین نکرده ام؛ به این علت که آرزو های را که در سر دارم درآیینه ی برنامه و راهکار نامزدان ریاست جمهوری تحقق پذیرنیافتم ، باوجود سرناسازگارم بابرنامه های ایشان اگر روز انتخابات در افغانستان می بودم جتمن جهت ارج گزاری به دموکراسی و نهادینه شدن فرهنگ نظام مردم سالاربه پای صندوق های رای دهی می رفتم.


اکنون قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری میان دونامزد(عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی) برگزارشود. احتمالن دراین دور انتخابات که برابراست به فصل رخصتی های دانشگاهی ام ، فقط به خاطر ادای دین دموکراتیک و شهروندی ام به پای صندوق رای دهی خواهم رفت.
بازهم به تاکیدمیگویم: نه برنامه های آقای عبدالله پاسخ قناعت بخش پرسش هایم است نه هم از اشرف غنی احمدزی ولی اگرقرارباشد رای بدهم چه کسی را برگزینم؟
من که دانشجوی علوم سیاسی هستم، در کلاس روابط بین الملل هم خواندام : تندرستی بدنی و روانی رهبران سیاسی ضامن اتخاذ تصامیم درست و جلوگیری از بحران و رویدادهای طبعی و غیرطبعی در سیاست خارجی و عرصه ی ملی بین المللی است. پس آیابه اشرف غنی احمدزی رای خواهم داد؟
پاسخ: پس از شنیدن سخنرانی های آقای احمدزی به این نتیجه رسیدام که؛ اگر تعصب قومی، زبانی و عوام فریبی را هم که از ایشان منفی کنیم باز هم بیماراند آن هم بیماری خیلی خطرناک (بیماری روانی) که نمی تواند رهبرمطلوب سیاسی برای آینده ی افغانستان باشد.
آدمی که با واژه ی شهروند مشکل دارد، از واژه ی روشنفکر خوشش نمی آید، باورش براین است که خارجی ها احمق اند، معلم سپورت خارجی اش را خطرخوانده و افتخارمی کند، منتقدخود را بچه ی خرمی گویند مگرمی تواند از لحاظ روانی آدم سالم باشد؟

پ. ن: به دانش اشرف غنی معترف هستم، او یکی از دانش آموخته های افغانستان است اما متاسفانه ازهوش حالی روانی ی برخوردارنیست که شانیت رای و رهبریت کلان کشور راداشته باشد.

کلیم الله همسخن

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید