سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاچیکان
اخبار
نمایش از 16 خرداد 1393
پرینت

امروز جمعه 16 خرداد ( جوزا ) داکتر عبدالله عبدالله نامزد پیشتاز ریاست جمهوری اوغانستان از یک حمله تروریستی نجات یافت . هرچند که موتر ( ماشین ) آقای عبدالله عبدالله در اثر انفجار ماین کنار جاده به هوا پرید و بسیار آسیب دید ، به خود داکتر عبدالله هیچ آسیبی نرسید. در این حادثه چند نفر شهید شدند و چند نفر دیگر زخم برداشتند. ما تاثر عمیق خود را به خاطر کشته شدن چند نفر بی گناه ابراز می داریم ، برای شهیدان بهشت برین و برای بازمانده گان شان صبر جمیل می خواهیم . از اینکه داکتر عبدالله عبدالله از این حادثه جان سالم بدر برده است، خوشحالیم.

 

یک چیز را بار ها نوشته ایم که دسته های دهشت افگن که یک بخش اصلی رهبری شان در ارگ ریاست جمهوری اوغانستان نشسته اند و در دولت فاسد کرزی صلاحیت و قدرت دارند ، در این ترور ها دست دارند . همین ها ، جنرال داود داود ، جنرال سیدخیلی ، جنرال شاه جهان نوری ، استاد برهان الدین ربانی و شماری دیگر از رهبران و شخصیت های موثر و قدرتمند تاجیک را ترور کردند و همین ها بودند که مارشال قسیم فهیم را زهر دادند و کشتند و همین ها هستند که میخواهند استاد عطا محمد نور و داکتر عبدالله و چند تن دیگر از بزرگان و نخبگان ما را از میان ببرند.

ما هیچ شک نداریم که ستون پنجم دشمن در میان گروه اصلاحات و همگرایی رخنه کرده و جا گرفته اند. اگر استاد عطا و داکتر عبدالله مواظب خود نباشند و مساله امنیتی خود را جدی نگیرند ، به سرنوشت ترور شده گان دیگر گرفتار خواهند شد.

در همین چند روزی که به انتخابات دور دوم مانده است و تا روشن شدن نتایج انتخابات و پس از آن هم خطر ترور چند تن از شخصیت های مهم و قدرتمند تاجیک برطرف شدنی نیست.

ما به صراحت می گوییم که قاتلان شخصیت های بزرگ تاجیک ، همین اکنون در ارگ هستند ، در بیرون ارگ هستند ، در گروه اشرف غنی حضور دارند و حتا در داخل خود گروه اصلاحات و همگرایی نیز خیلی جدی و راحت فعالیت می کنند. مشکل بزرگ این است که آنها می کشند ، ترور می کنند، ما را از میان می برند ولی ما تماشا می کنیم. اگر خدایناخواسته همین امروز داکتر عبدالله را نیز می کشتند، می نشستیم و می نالیدیم و می گریستیم و چند گپ بیهوده می زدیم و می رفتیم پشت کار مان . دشمن می داند که اگر حمله کنند، اگر بکشند ، هیچ واکنشی از جانب ما نمی بینند . به همین خاطر این قدر با خاطر آسوده می آیند و ترور می کنند .

یکی از کسانی که فاشیست های اوغان و پان ترکیست های اوزبک  میخواهند حتمن از میان ببرند، استاد عطا محمد نور ، والی پیروزمند بلخ ، است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید