سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط آثار حکیمی
اخبار
نمایش از 29 خرداد 1393
پرینت

عبدالله تصمیمی را گرفت که باید می گرفت

یادداشتی از : آثار حکیمی

آن هایی که فکر می کنند، دکتر عبدالله با موضع امروزش می خواهد کشور را به بحران ببرد، باید بدانند که این کرزی و دم و دستگاهش است که می خواهند کشور را به بحران ببرند.


این بار، باید کرزی و کمیسیون‌ها و دیگر دستگاه ناسالمش، پروای این مسئله را داشته باشند که کشور به بحران نرود. عبدالله، چاره ای جز این نداشت. او با تجربه ی انتخابات 2009، در برابر رأی دهنده هایش مسئول است. در انتخابات 16 حمل، افکار عامه و شواهد نشان می داد که عبدالله در دور اول برنده است. او دور دوم را پذیرفت برای این که به قانون ارج قایل شود و روند شکنند دموکرتیک در کشور، آسیب نبیند. او با نزدیک به یک میلیون رأی بالا از حریف، تمام نامزدانی را که در دور اول رأی داشتند، در کنارش گرفت تا همه زمینه های معقول برنده شدن را فراهم کند.
اما حالا مشخص است که کرزی و تقلب کارانش نمی خواهند، به آرای واقعی مردم وقعی بگذارند و باز هوای جعل و تحمیل اراده ی نادرست شان را بر مردم دارند.
عبدالله، چند روز پیش با مطرح کردن خواست هایش، ادای مسئولیت کرد. اما نه حکومت به این خواست های مشروع وی پاسخ داد و نه هم کمیسیون های انتخاباتی، پس مشخص است که این ها نمی خواهند در این کشور ثبات باشد، این ها می خواهند با تقلب، زورگیری و خشونت، بر عدالت، قانون و مردم سالاری لگد بزنند، پس باید جلوشان را گرفت.
چرا همیشه این ها با زورگویی و حربه قرار دادن بحران، ما را بترسانند و بگویند که شما از حق تان دفاع نکنید که کشور به بحران می رود.
بگذار برای عدالت، هرچه می شود، شود. تا آن ها هم بدانند که اینجا شهر خربزه نیست که هرچه خواستند، مردم بیچاره ی ما تحمل کند. این بار، یا رأی مردم تعیین کننده است یا چیزی به نام مصالح ملی و نمی دانم از این شعارهای دهن خوش کن باقی نخواهد ماند.

نظرات   

 
+1 #1 seyar 1393-03-29 06:22
اگر داکتر عبدالله این بار از موقف خود بگذرد به حق مردم جفا می کند و بگذارد که کشور به بحران برود و از حقوق مردم باید دفاع شود.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید