سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط دکتور مجیب الرحمن رحیمی
اخبار
نمایش از 21 مرداد 1393
پرینت


یادداشت پایگاه تاجیکان : در دو روز گذشته ، کسانی در مورد موضعگیری های گروه اصلاحات و همگرایی چیز های نوشتند و گفتند و ما در این تارنما نشر کردیم . اینک دو یادداشت کوتاه از آقای دکتور مجیب الرحمن رحیمی سخنگوی ارشد اصلاحات و همگرایی را به نشر می رسانیم که موضع گیری های اصلی آن دسته به صورت روشن و قاطع بیان شده است و برخی ابهام ها را می زداید. با مهربانی ، این دو یادداشت را به دقت بخوانید و به شایعاتی که دسته های رقیب پخش می کنند اهمیت ندهید:

در دو یادداشت پایین ، دکتور مجیب الرحمن رحیمی به یک مساله با دو صورت پرداخته است . هرچند که تفاوت بسیار در میان دو یادداشت وجود ندارد ، ما لازم دانستیم که هر دو را همزمان به خواننده گان گرامی پیشکش کنیم :

یادداشت شماره اول :


۱. مابرنده قطعی دور دوم انتخابات هستیم. می خواهیم تحول دموکراتیک در این کشور بعد از سالها مبارزه و تلاش به صورت مسالمت آمیز شکل بگیرد.
۲. جز درباره پیروزی و اول شدن درباره هیچ چیز دیگری نیندیشیده ایم و نمی اندیشیم. ریاست جمهوری حق مسلم و ثابت ماست.
۳. هیچ سخنی از معامله و ... در میان نیست. حتی شوخی در این باب ناخوشایند است.
۴. در میان دریا قرارداریم. در این مرحله و اینجا باید درباره عبور از دریا و پیروزی فکرکنیم و لاغیر.
۵. رهبری اصلاحات و همگرایی با کلیت و تمامیت پای این اصل ایستاد است و در تحقق این امر اصلا تردیدی ندارد.
۶. شایعه پراکنی ها و تناقض گویی های تحول و تداوم و آقای اشرف غنی چیزی تازه نیست. بیایید درباره پیروزی بیندیشیم و بگذاریم گذشت زمان بطلان ادعاهای آنان را ثابت سازد.
۷. عده ای از دوستان با شایعه پراکنی و دروغ بافی آب به آسیاب دشمن می ریزند. خواهشمندم اگر خدمتی به این ملت نمی توانند و حاضر نیستند آسایش خویش را فدای مبارزه برای خدمت به مردم نمایند لااقل از دروغ پراکنی و شایعه سازی اجتناب نمایند.
۸. از دوستان جهان مجازی نیز خواهشمندم برای دریافت واقعیت با ما در تماس شوند٬ از بازنشر شائعات خود داری نمایند و جلوی دروغ بافی عده ای معلوم الحال را بگیرند.
۹. اگر می نویسید و نقد می نمایید لطفا سازنده و راهنما بنویسید و نقد کنید تا اتهام بستن و کلی گویی.جازه بدهید

یادداشت شماره دوم  :

چند مطلب را برای دوستان و مخالفان توضیح بدهم:
-اصل دفاع از رأی مردم تا آخرین نفس و رقم خوردن سرنوشت آینده کشور با رأی پاک شما به عنوان سیاست اصلی و محوری اصلاحات و همگرایی به قوت خود باقیست. به این اساس تفتیش و رسیدگی به تقلب محور اصلی فعالیت های ستاد ما را در این روزها تشکیل می دهد. هرکی غیر از این گوید یا غیر از این نویسد رک و راست برای تان می گویم دروغ می گوید.
-رسیدگی به تفتیش در این مرحله طبق معیارهای ۱۶ گانه صورت می گیرد. هدف اصلی در این مرحله تحقیق و درج یافته های بازرسان یا ناناظران در همان فورمه ۱۶ سواله است.
-مرحله ابطال و قضاوت بعد از توافق روی لایحه ابطال آغاز می گردد. مذاکرات جدی و همه جانبه با نمایندگی ملل متحد برای نهایی ساختن لایحه ابطال و پذیرفتن شرایط ما ادامه دارد. پیش رفت های نیز در مذاکرات به دست آمده است.
-با آمدن وزیرخارجه امریکا به افغانستان کدام تحول جدیدی رخ نداده است. تیم تحول و تداوم در پذیرفتن توافقنامه ای که در حضور داشت وزیرخارجه امریکا امضاکرده بود به دلیل اختلافات درونی و شکست در تحقق بیشترین خواست های اصلاحات و همگرایی تعلل نشان می داد. دستاورد وزیرخارجه در دور دوم امضای اعلامیه مشترک و امضای همان چارچوکات قبلی است.
-حالا باردیگر بعد از امضای اعلامیه مشترک رهبران و سخنگویان تحول و تداوم به دلیل اختلافات درونی شدید و فشارهای آقای کرزی سخنان متفاوت می گویند. از تایید اعلامیه مشترک در رسانه های آنان خبری نیست و آقای اشرف غنی نیز برداشت تازه ای از حکومت وحدت ملی در مصاحبه اش ارایه نمود. از نمایندگان آنان در کمیسیون مشترک نیز تاهنوز سراغی نیست در حالیکه ما نماینده خود را از روز اول معرفی کرده ایم.
-ما به اصلی به نام راستی و صداقت و تعهد باور داریم. به مردم باید راست بگوییم. صادقانه عمل کنیم. آنچه اتفاق افتاده همین است و لاغیر. این تصامیم در مشوره با رهبری اصلاحات و همگرایی اتخاذ شده و رهبری این جریان یکدست و با اتحاد و همدلی از این سیاست پشتیبانی می کند. اگر کسی به این تعهد پابند نماند ما با اتکا به اصول در موقع لازم تصمیم خویش را خواهیم گرفت.
-چارچوب ضمیمه اعلامیه٬ در واقع بخش دوم همان توافقنامه قبلی است. این توافقنامه یا چارچوکات را در همان روزهای اول با در نظرداشت مصلحت کشور پذیرفته بودیم و روی تعهد خود تاهمین لحظه نیز ایستاده ایم.
-اصلاحات و همگرایی با باورکامل به پیروزی در این مسیر قدم گذاشته است. بحث دوم شدن و شکست با برملاشدن تقلب دیگر مطرح نیست. وقتی به حساب گوسفندها در تفتیش رسیدگی شود نتیجه انتخابات نیز معین می گردد.
-طرفداران ما٬‌ به خصوص در بیرون کشور٬ در این مرحله حساس و سرنوشت ساز تا پرداختن به مسائلی که گاهی از آن اطلاع درست ندارند بیشتر به تشویق و ترغیب ناظران ما در بخش تفتیش توجه نمایند تا به مسائل دیگر.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید