سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط ارتشبد عطا محمد نور والی بلخ
اخبار
نمایش از 26 شهریور 1393
پرینت

اعلامیه ستر جنرال عطا محمد نور والی بلخ و رییس عمومی شورای اجرائیه جمعیت اسلامی اففانستان
شهر مزار شریف ـ ولایت بلخ
26 سنبله 1393 خورشیدی
بنام خداوند عادل و دادگر
هموطنان عزيز، مردم سربلند و آزاده كشور!
اجازه دهید از پایداری و ایستادگی شما برای دفاع از حق خود ارادیت و پاسداری از عدالت و مبارزه با تقلب و برتری جویی ها، کمال سپاس و قدردانی نمایم.
بخوبی درک می کنید که حلقه های معین در تبانی با بخشی از حکومت افغانستان، هر روز به بهانه های مختلف با ادعای پیروزی و با اتکاء به آرای تقلبی و صندوق های مملو که توسط شماری از مسؤلان ارشد و کارمندان کمیسیون انتخابات، زورمندان و مسولان حکومتی برخی ولایات پرکاری شده است، وقت ملت و فرصت های ارزشمند این سرزمین را به هدر می دهند.


از سوی دیگر آنهایی که با سرنوشت مردم بازی کرده اند و هر روز تلاش می ورزند صبر و حوصله ملت را به آزمون گیرند، بدون درک عمیق و منطقی از حرکت های مدنی و روش های دموکراتیک، این حرکات را با جنگ و خشونت برابر می شمارند و از عملی شدن آن هشدار می دهند.
با توجه به نکات فوق و با تکیه بر ذات اقدس الهی و همانگونه که بارها تعهد کرده ام که از رأی و اراده واقعی مردم افغانستان به نفع هرتیمی که به کار رفته باشد، با کمال صداقت و پایداری، دفاع و حراست می کنم، همچنان استوار و بر عزم خویش متین هستم. هموطنان عزیزم با شناختی که از من دارند، می دانند که هرگز پایم در برابر باطل نلرزیده است و کمرم در برابر هیچ قدرت و زورمندی فرو نیامده، در مبارزه با بزرگترین قدرت های دنیا برای آزادی کشورم بدون ترک این سرزمین، جهاد و مقاومت نموده ام، نه پرتاب شده یی هستم و نه رانده شده یی، بلکه از مردم و درمیان مردم و شریک خوشی و غم آنها. راهی را که برگزیده ام نه برای خودم و موقف شخصی بلکه برای سربلندی مردم عزیزم و رهایی از فزون خواهی ها و حق تلفی ها بوده است. در این راه استوار و متین به پیش می روم و اعلام میدارم که امروز نیز بدون هراس از این و آن و استوار و قامت بر افراخته، بدون جبن، بدور از تن دادن به هر معامله یی، آماده هستم تا پای جان و ريختاندن و فدا كردن خونم در قدم هاي مردم، برای مردم و سرزمینم، به هدف حفظ ارزشهای دموکراسی و مردم سالاری، برای تثبیت حقانیت و جایگاه حق خود ارادیت مردم و برای مقابله با تقلب و مشروعیت بخشی آن بجای دموکراسی، مبارزه پیگیر و تلاش فراگیر نمایم.
خوشبختم که در این راه و برای حصول حق مردم و راه اندازي حركت هاي سبز و نارنجي، نه تنها خودم، مردم و هم باورانم که شخصیت های ملی و فرزانه یی چون جناب صلاح الدین ربانی رییس حزب جمعیت اسلامی افغانستان، جناب استاد حاجی محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، فرماندهان شجاع و معروف و شخصیت های با نفوذ کشور چون میر امان الله خان گذر، الحاج حضرت علی، میرویس یاسینی و جمعی از وکلاء، فرماندهان و شخصیت های با نفوذ مشرقی، امرالله خان صالح رهبر روند سبز، کلیم الله خان نقیبی و جمعی از شخصیت های پر نفوذ حوزه قندهار و هلمند، داکتر محمد ابراهیم ملکزاد و شماری از شخصیت های معروف و با نفوذ غور و حوزه جنوب غرب، ملا عزت الله عاطف رييس شوراي سرتاسري عرب ها و از شخصيت هاي با نفوذ كشور، جمعی از شخصیت های با نفوذ و تاثیر گذار ولایات هرات،بادغیس و فراه، فرمانده جان احمد خان و جمعی از شخصیت ها، بزرگان و مردم شمالی (پروان، کاپیسا و پنجشیر)، جنرال ضیاء الدین گردیزی و شماری از شخصیت ها و فرماندهان تاثیر گذار حوزه جنوب شرق، شخصیت ها، وکلای مردم، فرماندهان معروف و عام مردم حوزه های مرکزی، هزاره جات، شمال، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب، جنوب شرق و در کل بخش اعظم از مردم افغانستان، همراه و همصدای ما هستند.
می خواهم یکبار دیگر با تکرار تعهدات قبلی خود، اذعان و مجدداً تعهد بدارم که ما برای پاسداری از حق، رأی و اراده شما با قیمت جان و خون خود، آماده و ایستاده ایم. پا های مان نمی لرزد و تن به معامله و ذلت نمی دهیم. ترجیح می دهیم که یك روز زنده بمانيم و آبرومند بمیریم اما نه صد سال زندگی با ذلت و معامله و پذیرش تقلب.
پرسش به پاسخ اینکه چه زمانی این حرکت ها عملی خواهد شد، نزدیک شده است، تیم رقیب با به نمایش گذاشتن بی اراده گی و عدم صداقت شان در مذاکرات و نداشتن تمایل عملی در تشکیل حکومت وحدت ملی و پشت پا زدن به خواست های مشروع و مردمی تیم اصلاحات و هم گرایی، در فکر آن اند که با تقلب بر شانه های مردم سوار شوند و کرسی ریاست جمهوری هم حق بلا منازع شان است که باید حصول کنند اگر چه با فریب و رأی گوسفندی.
آنان هر لحظه با رد خواست های ما، زمینه را برای حرکت های مردمی فراهم کرده اند و آخرین میخ را بر تابوت دموکراسی می کوبند.
تیم اصلاحات و هم گرایی در هردو دور برنده انتخابات و مستحق حقیقی کرسی ریاست جمهوری است، این حق نه دادنی که گرفتنی است. ذهنیت سازی ها و تبلیغات سوء رقیبان را نادیده گرفته و چیزی بیش از یک برنامه مدون برای فریب ذهنیت عمومی و ترویج تقلب و مشروعیت بخشیدن به فریبکاری، نشمارید.
بگذارید تکرار کنم که خون ما فدای حق خواهد شد و حق مردم و اراده آنها خط سرخ ودرشتی است که عبور از آن مقابله و صف حق و باطل را در عمل و در قالب حرکت های سبز و نارنجی می گسترد. حرکتی که به موج عظیمی مبدل خواهد شد و بنیاد تقلب كاران و حامیان آنان را برخواهد کند.
تذکر این نکته لازمی و به عنوان رفع مسؤلیت خواهد بود که عواقب هرگونه اقدامات مردمی، بدوش آنانی است که یا حرکت ها و خواست هاي مردم را نادیده گرفته اند و یا خود را برای سرکوب مردم، ملزم می دانند.
فرجامين سخنم اينكه وقتي تيم اصلاحات و هم گرايي با وجود داشتن رأى مشروع و حقيقى مردم و برنده بودن در هردو دور از رسيدن به حق شان باز داشته مي شوند، ما هم به هيچ صورت اجازه نمي دهيم، تقلب كاران به كرسي رياست جمهوري جلوس كنند و هر گزينه ديگر بغير از حكومت تقلبي را بهتر و موجه تر مي شماريم.

و من الله التوفیق

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید