سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط امرالله صالح
اخبار
نمایش از 31 شهریور 1393
پرینت


نظر امرالله صالح در مورد پایان بحران انتخابات
آغاز دیگر :
انتخابات پایان یافت اما زنده گی ، کار ومبارزه ادامه دارد و خواهد داشت. سیاست حذف و تسخیر قدرت از مجرای تقلب ناکام شد. آنچه دیروز اتفاق افتاد شاید مطلوب و ایده ال نباشد اما بصورت نمادین نشان داد که دیگر بر گلوی ملت پا گذاشتن امکان ندارد.

 

تعدیل قانون اساسی ، برچیدن فساد و خشک ساختن ریشه های حریص و گروهی در نهاد های انتخابات ، تقسیم "تساوی گونه " قدرت در تمام قدمه های بلند دولتی از نکات با ارزش موافقت نامه است. در حالیکه احساسات و حمایت مردم به طرف داری از تیم اصلاحات و همگرایی میتوانست هر گونه واقعیت جدید را در صحنه قدرت و سیاست در افغانستان ایجاد کند اما بخاطر خیر و رفاه کل افغانستان و سهم گیری در تحکیم دولت و نهاد های مردم سالاری تصمیم گرفته شد که به گزینه حکومت وحت ملی تمایل نشان داده موافقت نماییم. من احساسات ملیون ها افغان را که فکر میکنند رای آنها نه بلکه طرح پنهان و دستکاری سرنوشت قدرت را شکل داد درک میکنم. اما اگر فکر میکنیم افغانستان نیاز به کار اخلاصمند وبیشتر دارد ، اگر فساد و بی عدالتی را همه روزه لمس میکنیم ، اگر باور داریم که نهاد های دولتی در اختیار اشخاص و گروه هاست ، اگر باور داریم که دو رویگی و تظاهر داستان مسلط در صحنه است ، پس ده ه
ا انگیزه برای کار بیشتر ، تعهد عمیق تر و محکم برای مبارزه داریم. زنده باد افغانستان و متحد و یک پارچه باد مردم افغانستان.


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید