سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط عصمت الله عاصم اسفزاری
اخبار
نمایش از 09 مهر 1393
پرینت

آیا بی توجهی به هراتیان ادامه خواهد داشت؟

یادداشتی از : عاصم اسفزاری
هرات که سالها است داغ بی کسی، بی مهری و بی توجهی حکام در مرکز کشور را تحمل می کند آیا در حکومت( به اصطلاح وحدت ملی) از جایگاهی در خور بر خوردار خواهد بود؟

مردم این مرز و بوم همیشه آماده رشد و پیشرفت فکر و ازادی و آبادانی بودند و این را ثابت ساختند که می خواهند کشور شان سرنوشت خوبی داشته باشد همینطور در مسئله ی انتخابات برای چندمین بار در کنار دیگر مردم کشور تا پای جان برای به کرسی نشاندن رای شان تلاش کردند( جدایی از اینکه برای چه کسی رای دادند) دو تیمی که با هم رقابت داشتند و حالا با هم حکومت را تشکیل دادند آیا جایگاهی در این حکومت برای هرات در نظر گرفتند؟

یا اینکه فقط و فقط مردم هرات را بخاطر رأی شان آنهم برای چند روزی می خواستند تمام، و در وقت تقسیم قدرت تمام زحمات و قربانی دادن این مردم را از یاد می برند؟ و به جز نمایندگان چند ولایت کسی در قدرت نخواهد بود؟

آیا هنوز هم والی هرات کنری یا نورستانی خواهد بود؟
آیا هنوز هم هیچ هراتی در هیچ پستی امنیتی این شهر حضور نخواهد داشت؟
آیا هنوز هم گمرک های این حوزه را جلال آبادی ها اداره خواهند کرد؟
آیا در این حکومت هم مانند گذشته هیچ هراتی در هیچ ولایتی والی نخواهد بود؟
آیا هیچ هراتی در هیچ فرماندهی امنیه ی هیچ ولایتی موظف نخواهد شد؟

اگر بی مهری و نا مردی در حق این حوزه ادامه پیدا کند آیا مردم این حوزه به این باور نخواهند رسید که دیگر ما قسمتی از این سرزمین نیستیم و این پیوندی نا مبارک و نا میمون است که فقط و فقط در روز های سختی و مشکلات ما را دوست بدارند و از خود بدانند و وقتی قوت و قدرت گرفتند ضمن اینکه نیکیی روا نمی دارند جفا هم می کنند؟؟؟

نظرات   

 
0 #1 Taher 1393-07-13 15:53
"هیچ تاجیکی نباید که مبارزه هراتیان را نادیده بگیرد."

ازاین حرف خیلی بوی نادانی و یا تفرقه افگنی می آید. مگر نمی دانید که هراتی ها خود تاجک استند!
بازگو کردن
 
 
0 #2 Taher 1393-07-13 16:14
"اگر بی مهری و نا مردی در حق این حوزه ادامه پیدا کند آیا مردم این حوزه به این باور نخواهند رسید که دیگر ما قسمتی از این سرزمین نیستیم و این پیوندی نا مبارک و نا میمون است که فقط و فقط در روز های سختی و مشکلات ما را دوست بدارند و از خود بدانند و وقتی قوت و قدرت گرفتند ضمن اینکه نیکیی روا نمی دارند جفا هم می کنند؟؟؟"

این حرف ها خیلی ساده لوحانه است. آیا واقعاً از پشتون هان "مهر" و "مردی" امید دارید! مگر هنوز در خوابید و نمی بینید که پشتون دشمن قسم خوردهُ تاجک ها بوده و در پی نابودی شان تلاش دارند! برادر چشم امید از کس نداشته باشید. امید از خدا داشته باشید و ازمردم تاجک خود و برای برآوردن آرمان تاجک ها کمر خود را ببندید و مردانه وار حق خودرا صاحب شوید.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید