سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 28 آبان 1393
پرینت

در این پسین ها که دولت خیانت ملی اشرف غنی تقلب سالار بر مردم اوغانستان تحمیل گردیده است، کار موثر و اساسی از سوی کارگزاران این دولت پوشالی به چشم نمی خورد ، اما کارک های نمایشی و ظاهر شدن در برابر کمره ها به بهانه های گوناگون ، به یک رسم روزمره تبدیل گشته است.

آن ابلهان دستنشانده خارجی گمان کرده اند که تبلیغات میان خالی و خود را حق و ناحق در برابر کمره ها قرار دادن می تواند برای شان جایگاهی در میان مردم بگشاید . در حالیکه استفاده غلط و ناسنجیده و مبالغه آمیز از کمره های تبلیغاتی رسانه های همگانی باعث رسوایی و ریشخند شدن بیشتر شان شده است. به ویژه اشرف غنی احمدزی رییس جمهور تقلبی و تحمیلی اوغانستان با هر بار در برابر کمره ها قرار گرفتن ، افتضاح پشت افتضاح خلق کرد و به همه عالمیان روشن ساخت که یک شخص میزوف و دیوانه و احمق به معنای واقعی کلمه است.

ذر سوی دیگر ، آقای عبدالله عبدالله ، رییس مقام خیراتی " اجراییه " نیز ، هیچ کار و مشغولیت دیگری نداشته است به جز اینکه هر روز چند بار لباس های شیک چندین هزار دالری خود را  در برابر کمره ها به نمایش بگذارد. گاهی با صد نفر محافظ و پاسبان مسلح و کفش های براق هزار دالری در خلوت یک خیابان اسفالت شده پیاده می رود، گاهی از بیکاری زیاد بر سر مزار بزرگان جهاد و مقاومت عکس های یادگاری می گیرد و گاهی کار های بی اهمیت دیگری از همین گونه انجام می دهد.

دو روز پیش که در اثر یک انفجار شماری از شهروندان در کابل به شهادت رسیدند و مرگ یک دوشیزۀ جوان به نام " قدسیه " و برخورد غیر مسوولانه و ضد انسانی ماموران دولت در پیوند با آن ، یک مقدار مساله آفرین شد و اعتراض گسترده مردم را در پی داشت ، کارگزاران بلند پایه دولتی مسابقه رفتن به خانه " قدسیه " شهید را آغاز کردند و هر کدامش با دهها کمره فلمبرداری و بوق و کرنا های تبلیغاتی نمایش مردمفریبی را به راه انداختند. آقای عبدالله عبدالله نیز در این مسابقه شرکت کرد و اما شمار کمره هایش بیشتر از هر کس دیگر بود . این مساله و مسایل دیگری در همین پسین ها ، باعث شد که آقای " احمد مسعود" فرزند قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود بزرگ ( رح ) زبان به انتقاد بگشاید و متنی کوتاهی را بنویسید و در رخنامه خودش به نشر بسپارد . اینک با تایید از موضعگیری و نظر فرزند برومند قهرمان ملی ، متن انتقادی اش را به خدمت شما خواننده گان گرامی پیشکش می کنیم :

 

به نام او که از هر پنهان و پیدا آگاه است

یک انتقاد دوستانه از همکاران داکتر صاحب عبدالله..

در ابتدا جا دارد از اینکه دیر وقتی میشود فعال نمیباشم پوزش بطلبم٬ مصروفیت های دانشگاه باعث گشته تا به کل از دنیای مجازی به دور باشیم که امیدوارم دوستان بر ما ببخشایند.

شخصا به یاد نمی آورم که قهرمان ملی در عروسی و یا عزای شرکت کرده باشد٬به یاد نمی آورم که به خانه یتیمی و شهیدی رفته باشد و برای خشنودی آنها با آنها عکس انداخته باشد. شاید دلیلش مصروفیت زیاد ایشان بود و شاید هم آنقدر اینکار در خفا و پنهان انجام میشد که ما خبر نمیشدیم.
ایشان خود را پیرو خط رسول الله و صحابه کرام میدانستند٬ اگر نیکی میکردند در خفا بود و اگر احسانی مینمودند همچون علی پنهان میماند.
بعد از شهادت ایشان بود که وسعت احسان و خدمت ایشان به نیازمندان و خانواده شهدا و معلولین برای ما هویدا گشت٬ تا وقتی حیات داشتند ما که نزدیک ترین افراد به ایشان بودیم از این همه خدمت و احسان بی خبر بودیم.

شک ندارم نیت و قصد دوستان و همکاران و شخص خود داکتر صاحب نیز برای رضای خدا و خوشنودی مردم است٬ تذکر دوستانه من این است که حجم کامره ها و مخابره اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه را کمی بکاهند. اگر قصد و نیت خالصانه باشد بدون شک چون قهرمان ملی محبت ما نیز در قلب مردم خواهد نشست.

هر چه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند

گاهی کامره ها نتیجه معکوس دارند. پس چه بهتر که به جای اینکه راه و روش دیگران را پیش بگیریم برگردیم بر اصل خویش که آن برای ما بهتر است.

تو نیکی می کن و در دجله انداز - که ایزد در بیابانت دهد باز

 

یادداشت تاجیکان : برای بزرگ دیدن عکس فوق ، روی آن فشار دهید تا همه جزئیات را بتوانید ببینید. سپاس .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید