سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 06 اسفند 1393
پرینت

برفکوچ در خیابان های طلایی پنجشیر

تسلیت نامه از : پایگاه تاجیکان .

 

برف باری های بی سابقه پسین در اوغانستان ، برفکوچ های بزرگی را به همراه داشت که جان صد ها انسان در اثر آن تلف شد. بیشترین آسیب را مردم مبارز و بینوای پنجشیر دیده اند. شمار تلفات جانی تا کنون بیشتر از 150 نفر گفته شده است. اما شمار درست مردگان و زیر برف ماندگان هنوز روشن نیست . در بدخشان و جای های دیگر نیز آسیب های فراوان به مردم رسیده است و شماری از هموطنان ما به شهادت رسیده اند .

ما  همکاران پایگاه تاجیکان خود را در غم مردم خویش شریک می دانیم ، برای شهیدان این حادثه های دردناک بهشت برین آرزو می کنیم . به خانواده های شهیدان مظلوم ، به همه بازمانده گان شان و به تمام مردم سلحشور و سربلند پنجشیر و بدخشان و بخش های دیگر ، تسلیت میگوییم و برای همگی شان صبر جمیل میخواهیم.

دریغا که مردم جانباز پنجشیر ، در بدل همه قهرمانی هایی که کردند، در بدل همه قربانی های که دادند، به پاداش آنکه مرکز و استوار ترین پایگاه جهاد و مقاومت را داشتند، امروز از هر سو زخم می خورند ، دشنام می شنوند و در فقر و بینوایی به سر می برند. یکی میگوید که جاده های پنجشیر را از طلا ساخته اند، یکی میگوید هر خانه پنجشیر یک قصر بی مانند است، یکی میگوید که پنجشیری ها همه میلیونر شده اند، دیگر می گوید که پنجشیری ها حق همه مردم دیگر را میخورند .... هم دشمن می تازد و هم دوست شکایت دارد، در حالیکه مردم مجاهد و از خودگذر پنجشیر پس همه جهاد و مقاومت و جان نثاری ، امروز نان خوردن خود را ندارند و در بدتر شرایط به سر می برند. بسیاری از مردم پنجشیر همان خانه گک های گلی را که قبل از جهاد داشتند ، همان ها را نیز از دست دادند و زنده گی های شان از بسیار جهات دچار بحران و دشواری است. مردم پنجشیر، در به در و خاک به سر ، دنبال یک لقمه نان ،  در دیگر ولایت های اوغانستان آواره و سرگردان می گردند. آن مردم شریف ، در بسیاری بخش های ولایت پنجشیر، حتی از داشتن عادی ترین و اولی ترین تسهیلات زنده گی محروم می باشند.

از دشمنان شکایت نداریم ، اما آرزومندیم که دوستان و به ویژه تاجیک های خود مان که هر روز سرگرم پنجشیری ستیزی هستند و به بهانه مخالفت با چند شخص نامطلوب همه مردم نجیب پنجشیر را ناسزا می گویند ، اندکی به هوش بیایند و چشمان خویش را باز کنند و واقعیت را ببینند. آنانی که به نام " پنجشیری " به جایگاه و مقام رسیدند، هیچ خیری به مردم پنجشیر نرساندند. نام شهید احمد شاه مسعود بزرگ ( رح ) و نام جهاد و مقاومت ، فقط یک ابزار است که آن اشخاص خودپرست برای رسیدن به مقام استفاده می کنند و هیچ پروای مردم تباه شده پنجشیر را ندارند. حساب اینها ، از حساب مردم پنجشیر جداست . مردم مجاهد و مقاومتگر پنجشیر ، نه خیابان های طلایی دارند، نه قصر های مجلل ساخته اند، نه حق کسی را خورده اند.

امید داریم که مردم پنجشیر و بدخشان و جای های دیگر بتوانند از این دشواری ها و مصیبت ها با استواری بدر آیند. چون میدانیم که در اوغانستان نه دولت است و نه آنانی که به نام رییس جمهور و رییس اجرایه و رییس آن همه چیز های دیگر در کشور خود نمایی می کنند، به هیچ درد مردم نمی خورند ، از این سبب نمی گوییم که دولت این کند و دولت آن کند. ورنه ، وظیفه دولت است که به این گونه امور رسیده گی کند و به مردم یاری برساند.

بازهم ، یکبار دیگر ، دعا می کنیم که خداوند بزرگ ( ج ) همه شهیدان را در فردوس برین جای دهد و بازمانده گان شان را صبر فراوان نصیب گرداند. آمین .

انا لله و انا الیه راجعون

پایگاه "تاجیکان " .

هفتم حوت ( اسفند) سال 1393

26 فبروری سال 2015اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید