سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 12 فروردين 1394
پرینت

باری جهانی ، پرچمدار فاشیزم اوغانی

یادداشت از : پایگاه تاجیکان

در میان شانزده وزیری که دولت خیانت ملی دیروز به مجلس نماینده گان برای گرفتن رای اعتماد فرستاده است، یک نفرش " باری جهانی " نام دارد .

 

باری جهانی ، یک شاعر فاشیست پشتون است که با زبان فارسی دری و مردم فارسی زبان دشمنی آشتی ناپذیر دارد و به همین خاطر تعلق اش به فاشیزم اوغانی می باشد که برای گرفتن کرسی وزارت فرهنگ از طرف اشرف غنی پیشنهاد شده است.

باری جهانی ، پرچمدار فاشیزم اوغانی ، همان کسی است که سرود  کودکانه به اصطلاح " ملی " اوغانستان را ساخته است. یک آدمی که تعصب پشتونی و قبیله پرستی اش حد و مرزی نمی شناسد. حالا این فاشیست لگام گسیخته را میخواهند وزیر فرهنگ بسازند که بدتر از کریم خرم حساب فرهنگ را یکطرفه کند . 

ما از دولت خیانت ملی اوغانستان هیچ توقع نداریم که کار درست و منطقی و انسانی کند ، اما میدانیم که در مجلس نمایندگان اوغانستان شماری از تاجیکان آگاه و دیگر پارسی زبانان حضور دارند که اگر در این مساله برخورد آگاهانه و فرهنگمدارانه و انسانی کنند، به باری جهانی فاشیست رای اعتماد نخواهند داد. ما از این نماینده گان تاجیک و فارسی زبان در پارلمان می خواهیم که نگذارند یک فرد بسیار خائن ، بسیار متعصب ، بسیار ضد تاجیک و ضد زبان فارسی به کرسی وزارت فرهنگ نصب شود و ریشه فرهنگ و زبان فارسی را از بیخ بکند. از نهاد های فرهنگی فارسی آرزو داریم که در این مورد خیلی فعال باشند و با تمام ابزار های دست داشته و با تمام امکاناتی که در اختیار دارند برای ناکام ساختن باری جهانی مبارزه نمایند. خاموشی در این مورد خیانت به فرهنگ و زبان پارسی است .

با سپاس

پایگاه تاجیکان

13 فروردین / حمل ، سال 1394

دوم اپریل سال 2015

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید