سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط صالح محمد خلیق
اخبار
نمایش از 19 فروردين 1394
پرینت


پیام تسلیت در پیوند به درگذشت نا به هنگام استاد محمد عمر فرزاد

نبشته از : صالح محمد خلیق
با درد و دریغ آگاهی یافتیم که استاد محمد عمر فرزاد در صبح روزسه شنبه 18 حمل 1394 در حالی که به سوی دفتر کارش رهسپار بود، در اثر یک حادثه ترافیکی با زندگی پدرود گفت.


روانشاد استاد محمد عمر فرزاد فرزند پادشاه دانشمند، مورخ، نویسنده، پژوهشگر، ادبیات شناس و شاعر در سال 1322 هجری خورشیدی در گذر ته توت شهر مزارشریف زاده شد، آموزش های خود را در رشته های دانش های اسلامی، ادبیات فارسی و زبان عربی به فرجام رسانید. از سال 1345 به کار رسمی در اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ پرداخت. و در بخش های مختلف آن اداره از جمله به حیث مسوول مطبعه دولتی بلخ ایفای وظیفه نمود. از روانشاد فرزاد داستان های کوتاه، پارچه های ادبی و سروده هایی به جا مانده است. آثار چاپ ناشده ی او عبارت اند از: ریشی ها- نگرشی بر ادبیات ویدی افغانستان، تاریخچه شهر مزارشریف- اسما و اعلام و نا کجا آباد عرفان و غیره.
آثارش به نام های مستعار خیرانی و شادیانی نیز در مطبوعات کشور به نشر رسیده اند. او بر بسیاری از شاعران و نویسنده گان بلخ سمت استادی داشت.
مقام ولایت بلخ، شورای ولایتی بلخ، ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ، انجمن نویسنده گان بلخ، نهاد های فرهنگی، دانشگاه ها و رسانه های افغانستان درگذشت استاد ورجاوند فرزاد را یک ضایعه جبران ناپذیر فرهنگی دانسته، از خداوند بزرگ به آن مرحوم بهشت برین و به بازمانده گانش شکیبایی آروز میکنند. روانش شاد و یادش گرامی باد.

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق--- ثبت است بر جریده عالم دوام ما

یادداشت : فرتور بالا از مرحوم استاد عمر فرزاد است .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید