سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط پایگاه تاجیکان
اخبار
نمایش از 24 فروردين 1394
پرینت

به خاطر رویداد خونین در بدخشان و مزار و دیگر مناطق شمال که در چند روز پسین شاهدش بودیم، اندوهگین و پریشان هستیم. اما این را هم میگوییم که وضع برای مردمان شمال و به ویژه برای تاجیک های اوغانستان در مجموع ، پس از این دشوار تر و خونبار تر می شود .

 

این گونه با درمانده گی به نظاره نشستن ، تنها با تسلیت گفتن بسنده کردن و به یک دولت پشتونیستی و طالب زده و نامشروع و آله دست بیگانگان امید بستن، تاجیکان را تباه تر از این خواهد ساخت . مردمی که همبستگی قومی ندارد، مردمی که چند تا مافیایی  ابله و زور گو  و بی شعور همه امور شان را در دست دارند ، مردمی که خلع سلاح است ، مردمی که بی انسجام است ، مردمی که یک رهبری درست و دلسوز و آگاه ندارد ، اگر همینگونه بماند ، همه چیز را از دست خواهد داد. تاجیکها باید این رویداد های مرگبار را جدی بگیرند و خود شان فکری به حال خود کنند.  اشرف غنی و پشتونیست هایی که تشنه به خون تاجیکان هستند برای ما امنیت و آرامی نمی آورند. این فاجعه ها را خود همین فاشیست های اوغان در ارگ و وزارت دفاع و غیره مکان های رسمی و دولتی  برنامه ریزی کرده اند و از آن حمایت می کنند. گمان نکنید که حنیف اتمر و اسماعیل یون و اشرف غنی و حامد کرزی و انور الحق احدی و زاخیل وال و حمید لالی و شکریه بارکزی و جمعه خان همدرد و گلبدین و ملاعمر و حقانی و دیگران شان به فکر خدمت به تاجیکان هستند. گمان نکنید که در کنار اینها به سعادت دست خواهید یافت.

دریغا که ما خوابیم ، فکر های ما فکرهای کوچک و مقطعی و پیش پای بینانه است و از ماهیت دشمن و شرایط واقعی که در آن قرار داریم اصلن بی خبر هستیم .

 

نظرات   

 
0 #1 مرگ بهتر از ذلت 1394-01-25 22:37
جغرافیای جدید جنگ را نگاه کنید. غزنی، غوربند، کابل، فاریاب، بغلان، بلخ بدخشان و خلاصه همه ولایات غیر پشتون. نا ارام شدن بدخشان مرکز قدرت و مقاومت تاجیک ها را در محاصره قرار می دهد. هزاره ها قبلا محاصره شده. رهبران ما در کابل جان کیف می کنند. نوش جان طالبان لنگی دار و نیکتایی پوش. بدا به حال ما. دل را به ریاست بی بودجه اجرایی خوش کدیم.
بازگو کردن
 
 
0 #2 garin 1394-01-28 20:03
حیف .
زورشان به مردم رسیده
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید