سخنرانی لطیف پدرام ( کامل، با ماجرای اخلال)

زنده گیــنـامـــۀ مسعود بزرگ ( رح )

سخنان آموزنده از مسعود بزرگ(رح)

سیاسی

نوشته شده توسط استاد عطامحمد نور
اخبار
نمایش از 31 فروردين 1394
پرینت

استاد عطا در وزیر شدن باری جهانی دست نداشته است

پیامی از : استاد عطا محمد نور ( والی بلخ )

متاسفانه در اين اواخر تعدادى از كاربران شبكه‌هاى اجتماعى بى‌خبر از واقعيت‌هاى موجود شروع كرده‌اند به بستن اتهامات بى‌مورد كه گويا من در برنده شدن كسانى كه متهم به تعصب و برخورد ناشايسته با زبان هستند، سهم داشته‌ام.


اين را قابل تذكر مى‌دانم در شرايطى كه افغانستان در مرحله‌اى قرار داشت كه بخش اعظمى از كابينه ناتكميل و حكومت به عنوان يك سكل معيوب غير فعال بود، من از تمامى وكلاى هوادارم خواستم تا براى بيرون رفت از اين وضعيت، به مجموعه‌اى نامزد وزرا بر اساس اصل شايستگى راى بدهند. ولى اظهار نظر وكلا در قبال نامزد وزيران بستگى به ديدگاه‌هاى شخصى آن‌ها دارد و من در اين مورد خاص هيچ‌گاه موضع تحميلى نداشته‌ام و به تصميم آن‌ها احترام مى‌گذارم. ولى اين را شايان ذكر مى‌دانم كه من به‌عنوان يكى از پاسداران هويت و ميراث‌هاى هويتى - تاريخى همواره در تلاش تقويت و رشد آن بوده‌ام. زبانم هويتم است و مثل هميشه از ارزشهاى هويتى‌ام دفاع خواهم کرد به اضافه آن‌که براى رشد و بالندگى تمام فرهنگ‌های كشور عزيزم از هيچ تلاشى دريغ نخواهم كرد. بلخ نمونه‌اى خوب و تصويرگر هم‌زیستی فرهنگ‌هاست.
من بارها گفته‌ام كه عيار خراسان هستم و در وجود ما معامله‌گرى جايي ندارد. در آينده هم براى حفظ ميراث‌هاى فرهنگى و هويتى‌مان با قامت استوار پیش خواهیم رفت. از كاربران عزيز شبكه‌هاي اجتماعي هم توقع دارم تا پيش از درك واقعيت، احساسات‌شان را در قالب اهانت و اتهام نثار كساني نكنند كه بخش أعظمي از زندگی‌شان را صرف پاسداری از هویت و فرهنگ کرده‌اند.

بهروز باشید!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مطالب دیگر

برگ تاجیکان در رخنامه

 

 

 

 

 

 

تاجیکان در قرن بیستم

پایگاۀ آزاده گان تاجیکستان

خبرها و نوشتارها در بارۀ تاجیکستان، در پایگاۀ آزاده گان . ببینید :


 

| + - | RTL - LTR
برای حمایت از ما امتیاز دهید